MŚ Bergen: Kwiatkowski bez medalu

Aktualizacja: 24 wrz 2017, 18:24
24 wrz 2017, 16:47

W niedzielne popołudnie w norweskim Bergen zakończyły się 90. Mistrzostwa Świata w Kolarstwie Szosowym. Podczas ostatniego dnia rywalizacji odbył się wyścig ze startu wspólnego mężczyzn.

Przez długi czas Polacy jechali na czele peletonu. Później poszczególni kolarze próbowali ucieczek, zdarzały się nawet samotne ataki. Jednak ostatecznie kolarze do mety dojechali
w peletonie. Do rozstrzygnięcia wyniku potrzebny był fotofinisz. Po raz trzeci z rzędu Mistrzem Świata został Słowak Peter Sagan, jest pierwszym kolarzem w historii, który dokonał tej sztuki. Srebro trafiło do reprezentanta gospodarzy Alexandra Kristoffa, a brąz do Australijczyka Michaela Matthewsa.

Polacy tym razem bez medalu. Michał Kwiatkowski dojechał do mety wraz z peletonem i ostatecznie zajął 11 miejsce. Pozostali nasi zawodnicy zajęli odlegle lokaty: Michał Gołaś 53, Paweł Poljański 83, Łukasz Wiśniewski 97, zaś Maciej Paterski i Maciej Bodnar nie dojechali do mety.

Reprezentacja Polski kończy mistrzostwa z jednym medalem. Brąz zdobył Filip Maciejuk w jeździe indywidualnej na czas juniorów. Warto jednak odnotować także inne dobre wyniki naszych zawodników: historyczne 5 miejsce w wyścigu ze startu wspólnego kobiet zajęła Katarzyna Niewiadoma, zaś polska grupa CCC Sprandi Polkowice zajęła wysokie 8 miejsce w drużynowej jeździe na czas mężczyzn. W tej samej konkurencji brąz w barwach brytyjskiego Team Sky wywalczył Michał Kwiatkowski. W przyszłym roku najlepszych kolarzy świata gościć będzie austriacki Innsbruck.