MŚ w biathlonie: Wspaniałe zwycięstwo Dahlmeier w biegu pościgowym. Dobry występ Gwizdoń

12 lut 2017, 11:38

Laura Dahlmeier zdobyła złoty medal w biegu pościgowym na mistrzostwach świata w Hochfilzen. Najlepiej z Polek wypadła Magdalena Gwizdoń, która zajęła 25. miejsce.

W dzisiejszym biegu pościgowym wystartowały trzy reprezentantki Polski. Bardzo dobry start zaliczyła Magdalena Gwizdoń, która podczas czterech wizyt na strzelnicy zaliczyła tylko jeden niecelny strzał. Polka zaliczyła spory awans, ponieważ rozpoczęła bieg na 38. miejscu, a finiszowała na pozycji 25.

O sześć pozycji poprawiła się Krystyna Guzik, która zajęła 47. miejsce. Reprezentantka Polski strzelając w pozycji leżącej, była bezbłędna, niestety w pozycji stojącej zanotowała trzy niecelne strzały. Monika Hojnisz musiała biegać aż cztery karne rundy i ostatecznie przecięła linie mety na 51. pozycji.

Wspaniałą formę potwierdziła Laura Dahlmeier. Reprezentantka Niemiec podczas pierwszej wizyty na strzelnicy wykorzystała problemy z karabinem Gabrieli Koukalovej i pomimo karnej rundy objęła prowadzenie w biegu, którego nie oddała do samej mety. Drugie miejsce zajęła bezbłędna na strzelnicy Daria Domarczewa. Reprezentantka Białorusi zanotowała wspaniały awans, ponieważ rozpoczynała bieg na 27. pozycji. Czeszka Koukalova pomimo biegania trzech karnych rund i problemów z karabinem była w stanie nadrobić starty na trasie biegowej i ukończyć dzisiejszy bieg pościgowy na 3. miejscu.