MŚ w bobslejach i skeletonie: Biało-czerwoni na 20. miejscu, Friedrich ponownie ze złotym medalem

19 lut 2017, 13:51

Mateusz Luty i Krzysztof Tylkowski zajęli 20. miejsce w rywalizacji dwójek bobslejowych na mistrzostwach świata w Königssee. Zwyciężyli reprezentanci Niemiec Francesco Friedrich i Thorsten Margis.

Biało-czerwoni zarówno w pierwszym, jak i drugim ślizgu uzyskali 18. czasy przejazdu. Po pierwszym dniu rywalizacji Polacy zajmowali 19. miejsce. W dwóch dzisiejszych ślizgach Luty i Tylkowski uzyskali 20. rezultaty i ostatecznie ukończyli całe zawody na 20. miejscu.

Czwarty złoty medal z rzędu wywalczył Francesco Friedrich. Reprezentant Niemiec nie dał żadnych szans swoim rywalom, uzyskując najlepsze czasy we wszystkich czterech ślizgach. Drugie miejsce zajęli Kanadyjczycy Justin Kripps i Jesse Lumsden. Ostatni raz Kanadyjscy bobsleiści zdobyli medal w tej konkurencji w 2012 roku. Wówczas w Lake Placid srebrny medal zdobył Lyndon Rush, który startował wspólnie z Lumsdenem. Brązowy medal wywalczyła druga dwójka niemiecka Johannes Lochner i Joshua Bluhm.

Jeszcze dziś na torze w Königssee odbędą się zawody drużynowe. Początek rywalizacji zaplanowano na godzinę 15:00.