MŚ w Hochfilzen: Złoto dla Niemek w biegu sztafetowym. Siódme miejsce Polek

17 lut 2017, 16:23

Polskie biathlonistki zajęły siódme miejsce w biegu sztafetowym na Mistrzostwach Swiata w austriackim Hochfilzen. Złoty medal zdobyły Niemki.

Reprezentacja Biało-Czerwonych w składzie: Magdalena Gwizdoń, Monika Hojnisz, Kinga Mitoraj i Krystyna Guzik po zaciętej walce dobiegły na siódmym miejscu. Magdalena Gwizdoń dobierała tylko raz i dzięki dobremu biegowi po 6 kilometrach Polki zajmowały 4. pozycję. Monika Hojnisz w postawie leżącej pomyliła się dwukrotnie, w stójce raz i na półmetku Polski spadły na szóstą lokatę ze stratą 35,5 sekundy do prowadzących wówczas Włoszek. Kinga Mitoraj była bezbłędna w pierwszym strzelaniu, a w postawie stojącej skorzystała z dwóch dodatkowych nabojów. Przed ostatnią zmianą Polki były ósme z niespełna minutą straty do Niemek. Krystyna Guzik po raz kolejny w tym sezonie zaimponowała w starcie sztafetowym: trafiła wszystkie 10 strzałów i z dobrym czasem dobiegła na siódmym miejscu minimalnie przegrywając jednak ze Szwedką.

Niemki w składzie: Vanessa Hinz, Maren Hammerschmidt, Franziska Hildebrand i Laura Dahlmeier triumfowały w piątkowym biegu sztafetowym. Srebro zdobyły Ukrainki, a trzecie miejsce zajęły Francuzki.

Źródło: Biathlon.pl