MŚ Juniorów: Marcisz z kolejnym medalem

Aktualizacja: 17 sty 2023, 11:55
2 mar 2020, 11:14

Za nami bieg na 5 km kobiet rozgrywany w ramach Mistrzostw Świata Juniorów w Oberwiesenthal. Po medal sięgnęła reprezentantka Polski – Izabela Marcisz.

Dla 19-latki to drugi podczas tegorocznego czempionatu krążek. W sobotę została wicemistrzynią świata w sprincie, zaś w poniedziałkowy poranek zajęła 3. lokatę.

Polka dotarła do mety w czasie 14 minut, 17 sekund i 2 dziesiątych sekundy. Najlepszą okazała się Norweżka – Helene Marie Fossesholm, która zapisała przy swoim nazwisku czas 13 minut, 49 sekund i 1 dziesiątej sekundy. 15,7 sekundy gorzej pobiegła 2. na mecie – Lisa Lohmann z Niemiec.

Druga z Polek, Monika Skinder, zajęła 12. lokatę. Jej strata do triumfatorki wyniosła nieco ponad 50 sekund.