MŚ Juniorów w Oberwiesenthal: Kramer mistrzynią. 8. miejsce Rajdy

Aktualizacja: 18 sty 2023, 11:46
5 mar 2020, 16:58

Marita Kramer wygrała czwartkowy konkurs kobiet podczas MŚ Juniorów w Oberwiesenthal. W zawodach wzięły udział reprezentantki Polski.

Po pierwszej serii zawodów prowadziła Marita Kramer z Austrii, która uzyskała 99 metrów notą 118,6 pkt. 2,9 pkt mniej zgromadziła zajmująca 2. pozycję – Norweżka, Thea Minyan Bjoerseth (103 m).

Najlepiej z Polek zaprezentowała się Kinga Rajda, która po skoku na 83,5 metra plasowała się na 14. lokacie ze stratą 35,6 pkt.

Awans do finału wywalczyła też 28. Nicole Konderla (82 m) i 29. Anna Twardosz (81,5 m).

Na pierwszej rundzie zmagania zakończyła Wiktoria Przybyła, która zajęła 54. lokatę.

Drugą zawodniczką serii finałowej była reprezentantka Polski – Anna Twardosz. Letnia mistrzyni Polski z 2016 roku lądowała na 86 metrze i 50 centymetrze, co uplasowało ją na 25. lokacie. Kolejna z naszych, Nicole Konderla, doleciała do 78 metra i spadła na 29. miejsce.

Jako szesnasta z belki startowej odepchnęła się Kinga Rajda. Aktualna zimowa mistrzyni Polski poprawiła się o 16,5 metra, co przesunęło ją na dobre – 8. miejsce.

Zwycięstwa nie dała sobie wyrwać Kramer, która w finale dołożyła 101 metrów i wygrała z łączną notą 238,9 pkt. 2. lokatę zachowała Bjoerseth (90 m), która straciła do triumfatorki 25,4 pkt. Na 3. miejsce wskoczyła Lara Malsiner (93,5 m; 101 m).