MŚ Lahti: Niemieckie podium w kombinacji norweskiej, najlepszy z Polaków w trzeciej dziesiątce

24 lut 2017, 14:43

Johannes Rydzek z Niemiec wygrał zawody, a dwaj jego reprezentacyjni koledzy uzupełnili podium w kombinacji norweskiej podczas mistrzostw świata w narciarstwie klasycznym w Lahti. Najlepszy z Polaków był Adam Cieślar, który zajął dwudzieste dziewiąte miejsce.

O pierwsze medale zawodnicy rywalizowali na skoczniu HS100 i 10-kilometrowej trasie. Najlepszy podczas skoków był Eric Frenzel, który uzyskał w swojej próbie 99 metrów, tyle samo co drugi Rydzek i metr więcej od trzeciego Kristjan Ilves z Estonii. Paweł Słowiok oddał skok na odległość 88,5 metra (36.miejsce), a Adam Cieślar 93 metry (19. miejsce).

Podczas biegu w czołówce doszło do kilku istotnych zmian. Pierwszy linię mety minął Rydzek, który wyruszył na trasę ze stratą 14 sekund do Frenzela. Lider po skokach zajął ostatecznie drugie miejsce, a brązowy medal wywalczył trzeci z Niemców Bjoern Kircheisen. Polacy niestety nie utrzymali swoich pozycji. Adam Cieślar zakończył rywalizację na 29. miejscu, a Paweł Słowiok na 37.