MŚ w łyżwiarstwie szybkim: Słaba lokata Polaków w występie drużynowym

10 lut 2017, 12:09

Panowie w występie drużynowym otwierali rywalizację z Kanadyjczykami. Polacy w składzie Zbigniew Bródka, Konrad Niedźwiedzki i Jan Szymański zajęli siódmą pozycję, taką samą jak polskie zawodniczki.

Biało-czerwoni rozpoczęli przejazd szybciej od rywali. Kanadyjczycy napędzali swój bieg i zbliżali się do biało-czerwonych i za nie długą chwilę wyprzedzili polskich zawodników. Na ostatnim okrążeniu biało-czerwoni tracili ponad sekundę. Słabnący Polacy dojechali na metę o  1,2 sek. później od rywali. Z wynikiem 3:44,80 uplasowali się na końcu stawki, gdyż Koreańczycy zostali zdyskwalifikowani z powodu upadku jednego z zawodników.

Mistrzami Świata zostali Holendrzy. Za nimi uplasowała się drużyna z Nowej Zelandii i Norwegii.