MŚ: Polacy daleko w drugiej konkurencji wieloboju

5 mar 2016, 17:13

Polscy panczeniści zajęli dalekie miejsca w drugiej konkurencji wielobojowych Mistrzostw Świata w Berlinie. Kobiety rywalizowały na dystansie 3000 metrów, a mężczyźni na 5000 metrów.

Jako pierwsi ścigali się panowie. Najlepiej spisał się Zbigniew Bródka, który z czasem 6.34,55 zajął 12. miejsce. Konrad Niedźwiedzki był 14. (6.35,87), a Jan Szymański 17. (6.37,13). Najszybciej ten dystans pokonał Holender Sven Kramer.

W pierwszej dzisiejszej konkurencji najlepszy był Niedźwiedzki. Na dystansie 500 metrów zajął 3. miejsce. Po dwóch konkurencjach jest on najwyżej sklasyfikowanym Polakiem i zajmuje 10. miejsce. Na 12. pozycji jest Jan Szymański, a na 14. Zbigniew Bródka. Prowadzi Kramer przed swoim rodakiem Janem Blokhuijsenem i Norwegiem Sverre Lunde Pedersenem.

W rywalizacji kobiet kiepsko spisały się nasze zawodniczki. W pierwszej konkurencji, wyścigu na 500 metrów na 11. miejscu została sklasyfikowana Natalia Czerwonka. Na 19. pozycji sklasyfikowana została Luiza Złotkowska, a na 24. miejscu Aleksandra Goss.

W drugiej konkurencji, biegu na 3000 metrów nasze zawodniczki także nie błyszczały. Najwyżej z “biało-czerwonych”, na 12. miejscu uplasowała się Luiza Złotkowska. Na 15. miejscu sklasyfikowano Natalię Czerwonkę, a na 24. Aleksandrę Goss. Najszybsza była Czeszka Martina Sablikova.