MŚ U19. Polki z trzecim zwycięstwem! Ale było blisko wpadki

3 sie 2023, 20:47

Siatkarki reprezentacji Polski do lat 19 odniosły trzecie zwycięstwo na mistrzostwach świata w Chorwacji i Węgrzech. Po triumfach Meksykiem i Koreą Południową, tym razem biało-czerwone wygrały 3:2 z Serbią.

Polki niemal roztrwoniły przewagę

Młodzieżowe reprezentantki Polski kompletnie zdominowały pierwszego seta. O ile na samym początku mecz był dość wyrównany, to potem ich przewaga systematycznie rosła. Zakończyło się to pogromem 25:13. W drugim secie sytuacja była bardzo podobna – zacięta walka była tylko do stanu 10:10, ale potem Polki dały zdobyć rywalkom tylko trzy punkty, dzięki czemu ponownie wygrały 25:13.

Dwa łatwo wygrane sety najwyraźniej zbyt mocno rozluźniły polskie siatkarki. W trzeciej partii po zaciętej wymianie w samej końcówce przegrały ostatecznie 22:25, a w czwartym secie biało-czerwone przegrywały praktycznie od samego początku, czego skutkiem było zwycięstwo siatkarek z Serbii 25:19.

Do rozstrzygnięcia potrzebny był więc tie-break. Serbki w pewnym momencie prowadziły już 9:7, następnie Polki miały wynik 12:10 i choć rywalki wyrównały do stanu 13:13, biało-czerwone zdobyły dwa punkty z rzędu i odniosły zwycięstwo.

Polska U19 vs Serbia U19 3:2 (25:13, 25:13, 22:25, 19:25, 15:13)

Przed polskimi siatkarkami jeszcze dwa grupowe spotkania na mistrzostwach świata U19, które są rozgrywane w Chorwacji i na Węgrzech. W sobotę o godzinie 21:00 zmierzą się z Amerykankami, a w niedzielę o 21:00 z Japonkami.

Uniwersjada 2023. Kapitalny występ polskich siatkarek i są już w półfinale!