MŚ U21. Polacy pewnie wygrali z Tajlandią, zagrają o miejsca 5-8

13 lip 2023, 14:43

Siatkarze reprezentacji Polski odnieśli pewne zwycięstwo na zakończenie fazy grupowej mistrzostw świata do lat 21, które odbywają się w Bahrajnie. Biało-czerwoni wygrali 3:0 z Tajlandią, a teraz czeka ich rywalizacja o miejsca 5-8.

Spokojne zwycięstwo Polaków z Tajlandią

Młodzieżowa reprezentacja Polski straciła szansę na grę w strefie medalowej mistrzostw świata po dwóch pierwszych kolejkach, w których przegrali po 0:3 z Iranem i Bułgarią. W ostatnim grupowym starciu z Tajlandią mieli za zadanie jedynie obronić trzecie miejsce w grupie, gwarantujące grę o lokaty 5-8.

Biało-czerwoni byli zdecydowanie lepsi na przestrzeni całego meczu. W pierwszym secie przegrywali jedynie do stanu 2:3. Później systematycznie powiększali swoją przewagę, która ostatecznie dała im triumf 25:16. W drugim secie z kolei prowadzili od początku do samego końca, wygrywając tę partię 25:17.

Trzeci set ponownie rozpoczął się od prowadzenia rywali przy stanie 2:1, ale na nic więcej nie było ich stać. Polacy byli zdecydowanie skuteczniejsi pod siatką i ponownie seryjnie zaczęli punktować, dzięki czemu wygrali 25:18 i całe spotkanie 3:0.

Tajlandia U21 vs Polska U21 0:3 (16:25, 17:25, 18:25)

Siatkarze reprezentacji Polski do lat 21 zagrają więc w strefie drużyn walczących o lokaty 5-8. Swojego rywala w półfinale poznają dopiero w godzinach wieczornych. Będzie to jeden z zespołów z drugiej grupy – Brazylia, Argentyna lub Belgia.

Historyczny wynik polskich siatkarek! Pokonały Niemki i są w półfinale Ligi Narodów