MŚ w Biathlonie: Jacquelin wygrywa w biegu pościgowym. Niezły występ Guzika

Aktualizacja: 19 sty 2023, 08:42
16 lut 2020, 17:20

Francuz, Emilien Jacquelin, wygrał niedzielny bieg pościgowy w ramach Mistrzostw Świata w Biathlonie 2020. W zmaganiach wziął udział tylko jeden Polak – Grzegorz Guzik.

Triumfator dzisiejszej rywalizacji przystępował na trasę jako 6 z 30-sekundową stratą do zwycięzcy sprintu – Alexandra Loginova. Jacquelin pobiegł wyśmienicie nie popełniając na strzelnicy żadnego błędu. Na mecie jego czas wyniósł 31 minut, 15 sekund i 2 dziesiąte sekundy. Tylko 0,4 dziesiąte sekund gorszy rezultat zanotował Johannes Thingnes Boe z Norwegii, który mylił się dwukrotnie. Na 3. pozycji uplasował się Rosjanin – Alexander Loginov.

Na 33. miejscu uplasował się Grzegorz Guzik, który w biegu sprinterskim zajął 24. miejsce. Polak pomylił się czterokrotnie, a jego strata wyniosła 3 minuty, 32 sekundy i 7 dziesiątych sekundy.