MŚ w kolarstwie: Dennis znów z tytułem!

Aktualizacja: 26 sty 2023, 10:30
25 wrz 2019, 17:15

Australijczyk, Rohan Dennis, wygrał środową rywalizację w jeździe indywidualnej na czas podczas Mistrzostw Świata w kolarstwie szosowym 2019. Jego czas wyniósł jedną godzinę, pięć minut, pięć sekund i trzydzieści pięć setnych sekundy.

Trasa liczyła 52,5 kilometra, a z jej trudami walczyło 57 kolarzy. Najlepiej poradził sobie obrońca tytułu, który w swojej karierze dwa złote medale drużynowej jazdy na czas.

Oprócz tego australijski kolarz, który w przeszłości rywalizował na torze, zdobył dwa złote medale na MŚ konkurencji jazda drużynowa na dochodzenie oraz srebrny medal na Io w 2012 w tej samej specjalności.

Podium czasówki na MŚ w Yorkshire uzupełnili Remco Evenepoel z Belgii oraz Filippo Ganna z Włoch.

Przypomnijmy, iż Evenepoel zwyciężył w jeździe indywidualnej na czas na tegorocznych Mistrzostwach Europy.

W dzisiejszej rywalizacji wzięło udział dwóch Polaków. 20. miejsce zajął Maciej Bodnar, zaś 23. był Kamil Gradek. Obaj Polacy stracili nieco ponad 4 minuty do zwycięzcy.

Dodajmy, że Nowozelandczyk z polskiego zespołu CCC zajął 4. miejsce. Patrick Bevin stracił do podium zaledwie 2 sekundy!