Strona główna Kolarstwo MŚ w kolarstwie: Znamy skład Polaków

MŚ w kolarstwie: Znamy skład Polaków

0
Foto: Twitter

Poznaliśmy skład Polaków na Mistrzostwa Świata w kolarstwie szosowym 2019. 

W rywalizacji mężczyzn liderem wyścigu ze startu wspólnego elity będzie Rafał Majka. Kolarza grupy Bora wspomagać będą: Maciej Bodnar, Paweł Poljański (obaj Bora), Łukasz Wiśniowski, Łukasz Owsian (CCC) i Michał Gołaś (Ineos).

W wyniku absencji Michała Kwiatkowskiego, naturalnym liderem Polaków wydaje się być Rafał Majka, który w zakończonym kilka dni temu trzytygodniowym wyścigu Vuelta a Espana zajął 6. pozycję.

Oprócz tego ciekawić nas może rywalizacja pań ze startu wspólnego, w której naszą główną faworytką zdecydowanie jest Katarzyna Niewiadoma. Polka ścigająca się na co dzień pod barwami Canyon-SRAM zdobyła już wicemistrzostwo Europy w 2016 roku, czy srebrny medal na Igrzyskach Europejskich w Baku.

Skład kadry kobiecej na zmagania elity uzupełnią: Anna Plichta, Marta Lach, Agnieszka Skalniak, Małgorzata Jasińska, Aurela Nerlo i Katarzyna Wilkos.

Oprócz tego, w brytyjskim Harrogate zaplanowana została jazda indywidualna na czas, w której wśród elity barw Polski będą bronić Maciej Bodnar (Bora) i Kamil Gradek (CCC), zaś w przypadku kobiet będzie to Anna Plichta.

Rywalizację ze startu wspólnego mężczyzn elity zaplanowano na 29 września. Dzień wcześniej ścigać będą się panie.

Komentarze