MŚ w Pruszkowie: Pszczolarski minimalnie za podium w wyścigu punktowym!

1 mar 2019, 22:18
Wojciech Pszczolarski zajął czwarte miejsce w wyścigu punktowym podczas mistrzostw świata 2019 na kolarskim torze w Pruszkowie. Złoty medal zdobył Jan Willem van Schip z Holandii.

Zwycięzca tej konkurencji wygrał sześć z szesnastu lotnych premii i czterokrotnie nadrobił okrążenia nad główną grupą, co dało mu łącznie 106 punktów. Drugie miejsce ze stratą 30 punktów był Sebastian Mora Vedri z Hiszpani, a trzeci Mark Downey (67 punktów) z Irlandii.

Tyle samo punktów co Irlandczyk zdobył Wojciech Pszczolarski, ale ostatecznie został sklasyfikowany na czwartym miejscu, ponieważ minął linię mety na dwunastej pozycji, a jego rywal w walce o brązowy medal na szóstym.

Czwarte miejsce Wojciecha Pszczolarskiego jest na razie najlepszym wynikiem wśród polskich zawodników na mistrzostwach świata w kolarstwie torowym, które odbywają się w Pruszkowie. Najważniejsza impreza roku w tej dyscyplinie potrwa do niedzieli.