MŚJ: Polki tuż za podium

22 lut 2015, 17:35

Polki zajęły czwarte miejsce w wyścigu drużynowym mistrzostw świata juniorów w łyżwiarstwie szybkim w Warszawie. Wygrały Holenderki przed Koreankami i Japonkami. Nie powiodło się za to juniorom, którzy nie ukończyli tej konkurencji, wygraną odnieśli Holendrzy.

W drużynie pobiegły: Aleksandra Kapruziak, Karolina Bosiek i jej imienniczka Gąsecka. Z kolei w sprincie drużynowym Polki – Kapruziak oraz Andżelika Wójcik i Kaja Ziomek ukończyły zaowody się na ósmym miejscu.

Juniorzy w konkurencji sprintu drużynowego: Marcin Bachanek, Dawid Burzykowski i Mateusz Owczarek nie ukończyli zawodów. W wyścigu drużynowym nie zostali sklasyfikowani: Gaweł Oficjalski, Marcel Drwięga i Dawid Burzykowski.

Imprezę na Stegnach zdominowali reprezentanci Holandii i Korei Południowej. Pierwsi zdobyli po siedem złotych i srebrnych oraz trzy brązowe krążki, a drudzy odpowiednio 4-5-1.

Z biało-czerwonych w czołowej dziesiątce poza drużynami juniorek (czwarta i ósma lokata) uplasowali się także: Kapruziak, która była dziewiąta na 1000 m i w wieloboju oraz Bachanek dziesiąty w biegu ze startu wspólnego.