MŚJ: Wielki sukces Kamili Żuk. Po raz drugi została mistrzynią świata!!!

3 mar 2018, 12:59

Kamila Żuk (AZS AWF Katowice) wywalczyła swój drugi złoty medal Mistrzostw Świata Juniorów, które odbywają się w estońskim Otepaa. Tym razem Polka okazała się najlepsza w biegu sprinterskim.

Żuk ponownie uzyskała najlepszy czas biegu i nawet jeden niecelny strzał jaki przytrafił jej się podczas drugiego strzelania nie przeszkodził w odniesieniu zwycięstwa ze znaczną przewagą nad rywalkami. Marketa Davidova z Czech straciła do Polki 26 sekund, a Myrtille Begue z Francji 52 sekundy. Różnica między Żuk a pozostałymi zawodniczkami wynosi już zdecydowanie więcej, co oznacza, że Polka będzie faworytką niedzielnego biegu pościgowego.

Natalia Tomaszewska (AZS AWF Katowice) zajęła 12. miejsce, Kamila Cichoń (IKN Górnik Iwonicz-Zdrój) uplasowała się na 31. lokacie, a najmłodsza z naszych reprezentantek Paulina Pawliczek (BKS WP Kościelisko) sklasyfikowana została na 60. miejscu. Oznacza to, że Polki w komplecie uzyskały prawo startu w biegu pościgowym.

Źródło: BP PZB