czwartek, 29 września, 2022

Mundial w Polsce już niebawem?

Tak to już jest, gdy po wielkim sukcesie biało-czerwonych na międzynarodowej arenie, często kolejne imprezy odbywają się w Polsce. Już kilka miesięcy po mistrzostwie świata siatkarzy w Polsce, PZPS poinformował, że w 2017r. odbędą się u nas Mistrzostwa Europy. Podobnie jest z polskimi szczypiornistami, którzy brązowym medalem, zakończonych wczoraj Mistrzostw Świata zachęcili polskich związkowców do walki o MŚ w 2021r.

Nieoficjalną jeszcze wiadomość przekazał na swoim twitterze Maciej Iwański, który zawsze jest blisko szczypiornistów i doskonale orientuje się w najnowszych informacjach dotyczących polskiej kadry. Wg Iwańskiego Polacy będą się ubiegać o organizację MŚ wraz ze Szwecją, a jeśli decyzja byłaby negatywna, to związki obu państw są skłonne przystąpić do rywalizacji jeszcze raz w 2023r.

Rywalami Polski w walce o organizację MŚ jest m.in Egipt, który oficjalnie jest już kandydatem.

Jeśli mundial odbyłby się w Polsce, to najprawdopodobniej na Pomorzu, gdzie jest już jedna duża hala – Ergo Arena na granicy Gdańska i Sopotu, a czas lotu z Gdańska do stolicy Szwecji – Sztokholmu wynosi raptem godzinę.

Przypomnijmy, że już za niespełna rok Polskę czeka kolejny wielki turniej w wykonaniu piłkarzy ręcznych. Na czterech polskich arenach w dniach od 15 do 31 stycznia 2016 roku walczyć będą najlepsze ekipy Starego Kontynentu.

Mistrzostwa Świata w 2017r. zorganizuje Francja, a dwa lata później Niemcy wraz z Danią.Podobne teksty

Komentarze

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Dodaj komentarz!
Wprowadź imięNajnowsze

Udostępnij

SOCIAL MEDIA