“Nafciarze” pokonali mistrzów Danii! Tin Lucin bohaterem Wisły

30 wrz 2022, 12:02

Orlen Wisła Płock zwyciężyła z GOG Handbold w trzeciej kolejce Ligi Mistrzów szczypiornistów (31:27). Po niemrawym początku rywalizacji “Nafciarze” z impetem ruszyli do coraz odważniejszych ataków. Absolutnym bohaterem płockiej drużyny został świetnie dysponowany w czwartkowym starciu Tin Lucin.

Liga Typerów Polski-Sport.pl

“Nafciarze” ograli mistrzów Danii w Lidze Mistrzów

Orlen Wisła Płock do wczoraj miała na koncie w fazie grupowej Ligi Mistrzów szczypiornistów wygraną z FC Porto (27:23) i porażkę z PSG (33:37). Współzawodnictwo z GOG Handbold miało stanowić niesamowicie trudną przeprawę. I tak też się wydarzyło, choć wielu wskazywało, że dla “Nafciarzy” ten mecz będzie spacerkiem.

Pierwsze minuty pojedynku to kompletna dezorganizacja w defensywie Wisły i znakomite parady bramkarza gości, Tobiasa Thulina. Za chwilę kilku wskazówek miejscowym udzielił trener Xavi Sabate i gra od razu zaczęła się kleić. Płocczanie od stanu 2:5 rzucili pięć goli z rzędu. Do przerwy zespół “Nafciarzy” prowadził trzema bramkami.

Po wznowieniu potyczki gospodarze kontrolowali przebieg wydarzeń na parkiecie. Orlen Wisła Płock odniosła triumf nad GOG Handbold 31:27. Bezsprzecznym bohaterem płocczan został Tin Lucin, autor siedmiu trafień. “Nafciarze” nie doświadczyli smaku porażki przed własną publicznością w europejskich pucharach od siedmiu meczów.

Kolejnymi oponentami Orlen Wisły Płock w Lidze Mistrzów szczypiornistów będzie drużyna SC Magdeburg, w której występuje Piotr Chrapkowski. Spotkanie odbędzie się w czwartek 6 października o godzinie 18:45.