Najgorszy mecz mundialu? W roli głównej reprezentacja Polski

19 gru 2022, 12:45

Dziennikarze “The Athletic” postanowili opublikować zestawienie najbardziej atrakcyjnych spotkań na Mistrzostwach Świata w Katarze. Za najlepsze starcie został uznany finałowy mecz Argentyna – Francja. Zaszczytne ostatnie miejsce przypadło natomiast spotkaniu Meksyk – Polska.

Nudno, Nudniej, Meksyk – Polska. Najnudniejszy mecz MŚ

Wynik osiągnięty przez Biało-Czerwonych na Mistrzostwach Świata w Katarze wspominać będziemy jeszcze długo. Pierwszy raz od 36 lat udało się reprezentacji Polski z sukcesem przejść przez fazę grupową i zameldować w 1/8 finału. Trzeba jednak uczciwie przyznać, że styl gry naszej drużyny nie przysporzył jej wielu fanów.

Czesław Michniewicz od początku do końca postawił na bardzo defensywną taktykę. Ta dała efekty, a Polacy w pierwszych dwóch spotkaniach nie stracili nawet gola. Dla postronnego widza mecze Biało-Czerwonych mogły wydawać się jednak nudne i pozbawione polotu. Tak stwierdził również brytyjski “The Athletic”.

Mecz Meksyk – Polska został uznany za najnudniejsze spotkanie tegorocznego mundialu. Pierwsze starcie Biało-Czerwonych zajęło 64. miejsce wśród wszystkich spotkań rozegranych w Katarze. Pozostałe mecze z udziałem naszej reprezentacji zebrały jednak znacznie lepsze noty. Starcie z Arabią Saudyjską zostało umieszczone na 24. miejscu, pojedynek z Francją na 27. lokacie, a spotkanie z Argentyną na 35. pozycji.

Na przeciwległym biegunie znalazł się finałowy mecz pomiędzy Argentyną i Francją. Zobaczyliśmy w nim aż sześć goli, a do ostatecznego rozstrzygnięcia potrzebna była seria rzutów karnych. W niej zdecydowanie lepsi okazali się piłkarze z Ameryki Południowej. Bohaterem został bramkarz Emiliano Martinez.

Ten mecz przejdzie do historii jako jeden z najlepszych finałów mistrzostw świata. Najlepsze spotkanie całego turnieju, po którym Lionel Messi w końcu sięgnął po puchar – napisali dziennikarze “The Athletic”.

Najlepszy Puchar Świata w historii. Na mundialu w Katarze strzelono 172 gole

Podobne teksty

Komentarze

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Dodaj komentarz!
Wprowadź imię

Artykuły

Artykuły ze strony www.johnnybet.com

SOCIAL MEDIA