Nanchang: Urszula Radwańska wygrywa pierwszy raz od trzech miesięcy!

Aktualizacja: 26 sty 2023, 10:38
7 wrz 2019, 16:57

Urszula Radwańska pokonała Alexandre Gauarachi w pierwszej rundzie eliminacji do turnieju WTA International w chińskim Nanchangu.

Radwańska, która została rozstawiona z numerem “6” była zdecydowaną faworytką spotkania z Chilijką, która plasuje się na 695 miejscu w rankingu WTA.

W pierwszym secie rywalka sprawiła młodszej z sióstr Radwańskich sporo problemów. Guarachi w piątym secie zdobyła gema przy serwisie Radwańskiej jednak Polka w kolejnym gemie nadrobiła straty by przy swoim serwisie po raz kolejny przegrać. Zawodniczy zwyciężały gema przy serwisie rywalek pięć razy z rzędu, aż do stanu 5:5. O zwycięstwie w pierwszym secie zdecydował tiebreak w którym lepsza okazała się 28-letnia Polka.

Drugiego seta Polka rozpoczęła od przełamania jednak po chwili straciła podanie. W piątym gemie po raz drugi w secie przełamała rywalkę, a wyczyn ten powtórzyła w siódmym gemie i ostatecznie wygrała 6:2.

Dla Radwańskiej było to pierwsze zwycięstwo od trzech miesięcy po serii pięciu przegranych z rzędu.

W spotkaniu decydującym o awansie do turnieju głównego Radwańska zmierzy się z Anną Daniliną z Kazachstanu.

Urszula Radwańska – Alexa Guarachi 7:6 (2), 6:2