wtorek, 28 czerwca, 2022

Nie tylko Jędrzejczyk. Kolejna Polka dostanie szansę od UFC?

Wygląda na to, że kolejna polska zawodniczka może dołączyć do najlepszej światowej ligi mieszanych sztuk walki, czyli UFC. Jak informuje Shawn Bitter, już niedługo Karolina Wójcik weźmie bowiem udział w programie „Dana White’s Contender Series”.

polski-sport.pl wspiera ligę typerów johnnybet

Program „Dana White’s Contender Series” (DWCS) od wielu lat umożliwia zawodnikom MMA spełnienie swoich marzeń i dołączenie do amerykańskiej federacji UFC. Warunek? Należy na tyle dobrze się zaprezentować, aby otrzymać szansę od szefa tej organizacji. Dzięki udziałowi w tym telewizyjnym show mnóstwo wojownik dostało już swoją szansę na debiut w oktagonie UFC. Świetnym przykładem jest Polak Łukasz Brzeski (8-1-1), który niedawno związał się z amerykańską organizacją.

Karolina Wójcik dostanie szansę od UFC

Duża szansa, że do grona biało-czerwonych dołączy teraz Karolina Wójcik (8-2), była zawodniczka KSW. Shawn Bitter poinformował bowiem, że Polka również weźmie udział w najnowszej odsłonie programu DWCS. Oprócz niej szansę na pokazanie się szefowi UFC dostaną tacy zawodnicy jak: Denise Gomes, Sandra Lavado, Geroge Tokkos czy Connor Matthews.

Przypomnijmy, że Karolina Wójcik jeszcze niedawno związana była z polską organizacją KSW. W oktagonie stoczyła dla niej dwie walki. W październiku 2020 roku pokonała Sylwię Juśkiewicz, natomiast w 2021 roku okazała się lepsza od Aleksandry Roli.

UFC potwierdza walkę Jędrzejczyk – Zhang. Znamy miejsce i datę

Podobne teksty

Komentarze

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Dodaj komentarz!
Wprowadź imię

Udostępnij

Najnowsze

SOCIAL MEDIA