Niespodziewany triumf Yurlowej, Hojnisz 9.

11 mar 2015, 19:14

Punktualnie o 17:15 rozpoczęła się trzecia konkurencja kobiet podczas Mistrzostw Świata w biathlonie. Po sprincie i biegu pościgowym przyszedł czas na bieg indywidualny (bieg na 15 km oraz czterokrotne strzelanie).
Polki do biegu przystąpiły w takim samym personalnym, jak do sprintu. Polskę reprezentowały dwukrotna medalistka MŚ Weronika Nowakowska-Ziemniak, Monika Hojnisz, Magdalena Gwizdoń oraz Krystyna Guzik.
Przed samym biegiem, apetyty były ogromne, jednak już po dwóch pierwszych strzelaniach każdej z Polek, wiedzieliśmy że o medal będzie dzisiaj bardzo ciężko. Ostatecznie, najlepszą z Polek okazała Monika Hojnisz, która uplasowała się na 9.pozycji. Nowakowska-Ziemniak zajęła 13. miejsce, tuż za Nią uplasowała się Krystyna Guzik. Magdalena Gwizdoń uplasowała się dopiero na 56. lokacie.
Dość niespodziewanie Mistrzynią Świata została Rosjanka Ekaterina Yurlova, która potwierdziła, że bezbłędne strzelanie, nawet przy nie najlepszym biegu może dać kapitalną lokatę. Na drugim miejscu, ze stratą 23.2s. uplasowała się Czeszka Gabriela Soukalova, a na najniższym stopniu podium stanęła reprezentanka gospodarzy Kaisa Makarainen.
Do rozegranie u kobiet zostały jeszcze dwie konkurencje – sztafeta (piątek) oraz bieg masowy, który odbędzie się w niedzielę.