Nietypowe przygotowania Usyka do walki. Góry, taniec i piłka nożna

Aktualizacja: 25 sie 2023, 15:29
24 sie 2023, 17:45

W czwartkowe popołudnie odbyła się konferencja prasowa przed walką Oleksandr Usyk – Daniel Dubois, którego stawką będą pasy mistrzowskie IBF, IBO, WBA i WBO w królewskiej kategorii wagowej. Ukraiński czempion podczas spotkania dziennikarzami zdradził, że jego przygotowania do sobotniego pojedynku przebiegły pomyślnie, a on sam nie ograniczał się tylko do boksu.

Usyk i Dubois zadowoleni z obozów przygotowawczych

Fani boksu w Polsce na taką walkę czekają od 2011 roku. Dwanaście lat temu Tomasz Adamek we Wrocławiu mierzył się z Witalijem Kliczką w walce, której stawką było mistrzostw świata wagi ciężkiej. Teraz na Dolnym Śląsku kibicom zaprezentuje się Oleksandr Usyk, który zmierzy się z Danielem Dubois. Angielski pięściarz postara się odebrać Ukraińcowi pasy federacji IBF, IBO, WBA i WBO.

W środę na Placu Wolności przed Narodowym Forum Muzyki zorganizowano otwarty dla publiczności trening, na którym kibice mogli zobaczyć bohaterów sobotniej walki wieczoru. Z kolei w czwartek odbyła się konferencja prasowa, na której o przygotowaniach do pojedynku opowiedzieli Usyk i Dubois. Ukraiński czempion ostatnie tygodnie spędził w Karpaczu.

Dziękuję mojej rodzinie, przyjaciołom, mojej żonie i ukraińskim żołnierzom. Co robiłem w Karpaczu? Mieliśmy wspaniałe przygotowania, boksowaliśmy, graliśmy w piłkę nożną i tańczyliśmy – powiedział ukraiński zawodnik.

Nasz obóz też przebiegł bardzo dobrze. Bardzo dziękuję naszym polskim partnerom, którzy zapewnili nam najlepsze możliwe warunki do treningu, nie mogliśmy na nic narzekać – dodał trener Sergiej Łapin, cytowany przez portal “RingPolska”.

Nieco bardziej powściągliwy był Dubois, który jednak zapewniał, że jest w stanie zdetronizować aktualnego króla wagi ciężkiej. Nieco bardziej wylewny był natomiast jego trener Don Charles. Opiekun 26-latka przyznał, że przygotowania poszły znakomicie i jego podopieczny w sobotę może zostać nowym czempionem federacji IBF, IBO, WBA i WBO.

Przygotowania nie mogły być lepsze. Przed startem każdego obozu treningowego, chcemy przede wszystkim przejść przez niego bez żadnych urazów. Tak też się stało. Daniel poradził sobie ze wszystkim znakomicie – zdradził Don Charles.

Oleksandr Usyk – Daniel Dubois (26.08): Zakłady, Typy, Zapowiedź. Karta walk gali we Wrocławiu

 

Podobne teksty

Komentarze

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Dodaj komentarz!
Wprowadź imię

Artykuły

Artykuły ze strony www.johnnybet.com

SOCIAL MEDIA