Niezwykła sprzedaż biletów na galę Fury – Whyte. Rekord Wielkiej Brytanii

6 kwi 2022, 14:45

Osiemdziesiąt pięć tysięcy sprzedanych biletów w trzy godziny. Tak niezwykle wysokie jest zainteresowanie galą boksu, która będzie miała miejsce 23 kwietnia w Londynie. W walce wieczoru zmierzą się ze sobą Tyson Fury oraz Dillian Whyte.

polski-sport.pl wspiera ligę typerów johnnybet

Stadion Wembley 23 kwietnia będzie pękał w szwach. Po ponad czterech latach walk w innych państwach Tyson Fury (31-0-1, 22 KO), ulubieniec brytyjskich kibiców, wraca do Londynu, aby tam bronić pasa WBC w kategorii ciężkiej. Jego przeciwnikiem będzie urodzony na Jamajce Dillian Whyte (28-2, 19 KO).

Bokserski rekord Wielkiej Brytanii. 94 tysięcy kibiców na Fury – Whyte

Zainteresowanie kwietniowym pojedynkiem jest tak wielkie, że cała pula biletów, których początkowo było 85 tysięcy, została sprzedana w ciągu trzech godzin. Dlatego też organizator wydarzenia, Frank Warren, naciskał na lokalne władze, aby zgodziły się powiększyć trybuny. Ostatecznie udało się wywalczyć dodatkowe 9 tysięcy wejściówek, choć szef stajni Queensberry Promotions nalegał, aby na trybunach zasiadło 100 tysięcy osób.

— Cieszę się, że udało się dodać do puli kolejne cztery tysiące biletów. Zaczynaliśmy od zgody na 85 tysięcy, potem dostaliśmy na 90 tysięcy, a sprzedamy ostatecznie 94 tysiące wejściówek. To jest rekord w Wielkiej Brytanii — podsumował Frank Warren.

Na kwietniowej gali zobaczymy też kilka innych walk. Przede wszystkim na ringu pojawi się brat Tysona Fury’ego — Tommy. Ponadto w wadze ciężkiej swoje umiejętności pokaże David Adeleye, sparingpartner “Króla Cyganów”.

Tyson Fury zakończy karierę? Bob Arum nie ma wątpliwości

 

Podobne teksty

Komentarze

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Dodaj komentarz!
Wprowadź imię

Najnowsze

SOCIAL MEDIA