Niezwykłe starcie podczas KSW Epic. Mistrz wagi ciężkiej wystartuje w nowej formule

2 lut 2024, 17:03

Już 24 lutego będzie miała miejsce specjalna gala KSW Epic, która zostanie zorganizowana z okazji dwudziestej rocznicy powstania organizacji. W piątek ujawniono, że jedną z atrakcji będzie pojedynek z udziałem aktualnego mistrza dywizji ciężkiej, Phila De Friesa. Ten zmierzy się z Joshem Barnettem.KSW Epic. De Fries i Barnett zmierzą się w grapplingu

Nie będzie to jednak klasyczna walka MMA. Aktualny mistrz wagi ciężkiej KSW wejdzie do oktagonu, aby spróbować swoich sił w grapplingu. Phil De Fries i Josh Barnett zawalczą więc na dystansie jednej rundy, która potrwa aż 10 minut. Co niezwykle istotne, podczas walki będzie można wygrać tylko przez poddanie. To oznacza, że jeśli jeden z zawodników nie odpuści, starcie zakończy się remisem.

Dla czempiona KSW to będzie pierwsze oficjalne starcie w tej formule. Z kolei Barnett na swoim koncie ma już dwanaście pojedynków w grapplingu. W przeszłości z sukcesami walczył również w MMA. W 2002 roku udało mu się nawet zdobyć pas wagi ciężkiej w UFC. Ma za sobą także debiut w walce na gołe pieści.

Cztery lata temu linearny mistrz wagi ciężkiej KSW, Marcin Różalski, wyzwał mnie do walki na gołe pięści. Wszedłem do jego świata i go pokonałem. Teraz pora na Phila De Friesa. Zapraszam cię do mojego świata. Philu De Friesie, wyzywam cię do starcia na twoim terenie, jako mistrza wagi ciężkiej KSW. Zmierzmy się w grapplingu, w którym czuję się najlepiej – powiedział Barnett.

Przypomnijmy, że grappling to rodzaj walki wręcz wykorzystujący techniki chwytów, tj. dźwignie, rzuty czy duszenia. Zabronione są w niej całkowicie uderzenia. Do grapplingowych stylów walki zalicza się m.in. brazylijskie jiu jitsu, zapasy, judo czy sambo.

Główną atrakcją gali KSW Epic w Gliwicach będzie starcie z udziałem Tomasza Adamka i Mameda Chalidowa. Gwiazdy wieczoru za wspólną walkę mają zarobić nawet 4 miliony złotych. Całe wydarzenie odbędzie się w sobotę, 24 lutego.Specjalna zapowiedź walki Usyk – Fury. Wideo robi furorę w sieci

 

Źródło:KSW

Podobne teksty

Komentarze

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Dodaj komentarz!
Wprowadź imię

Najnowsze

SOCIAL MEDIA