Strona główna Tenis ATP Nitto ATP Finals: Łukasz Kubot przed szansą czegoś czego nie udało się...

Nitto ATP Finals: Łukasz Kubot przed szansą czegoś czego nie udało się jeszcze nigdy żadnemu polskiemu tenisiście

0
fot. zimbio.com

W finale kończącego sezon Nitto ATP Finals Łukasz Kubot i Marcelo Melo zmierzą się z duetem John Peers/Henry Kontinen. Łukasz Kubot jest czwartym Polakiem, który zagra w finale kończącego sezon turnieju mistrzów. 

Rozstawiony z numerem “pierwszym” w londyńskiej O2 Arenie duet Łukasz Kubot i Marcelo Melo ma za sobą bardzo udany sezon. Polsko-brazylijski duet wygrał w tym roku sześć turniejów, w tym finał Wimbledonu. W poniedziałek, po pierwszym meczu fazy grupowej, “nasza” para zapewniła sobie pierwsze miejsce na koniec sezonu. W niedzielne popołudnie stanie przed szansą postawienia kropki nad “i” czym przypieczętują tytuł najlepszego deblowego duetu świata kończącego się sezonu.

Tenisista z Głogowa jest czwartym polskim tenisistą, który stanie przed szansą triumfu w deblowej rywalizacji kończącego sezon turnieju ATP Finals. W 1976 do finału rywalizacji dotarł Wojciech Fibak, a w 2011 roku o tytuł walczyli Mariusz Fyrstenberg i Marcin Matkowski. W obu przypadkach polscy tenisiści musieli uznać wyższość rywali. Jedynym polskim zwycięzcą, a właściwie zwyciężczynią rywalizacji w turnieju Finals jest Agnieszka Radwańska, która w 2015 triumfowała w rywalizacji singlistek.

 

Komentarze