Nowe nazwiska w Bełchatowie i Radomiu. Reosvia rozwiązuje kontrakt!

Czas na kolejną dawkę informacji transferowych z PlusLigi! Kluby nie zwalniają tempa i ogłaszają kolejne nazwiska…

Zacznijmy od PGE Skry. Klub z Bełchatowa oficjalnie potwierdził, że nowym atakującym zostanie Bartosz Filipiak. Zawodnik ostatni sezon spędził w Treflu Gdańsk pod okiem Michała Winiarskiego. wyrósł na lidera swojej drużyny. Filipiak w minionym sezonie był najlepiej punktującym zawodnikiem. Bardzo się cieszę, że Bartek dołącza do naszej drużyny. To młody, bardzo ambitny człowiek, sportowiec, który stawia sobie bardzo wysokie cele i prze do przodu nie patrząc na przeszkody. Dlatego znalazł się w takim punkcie swojego życia i kariery sportowej. W ostatnich kilku sezonach pokazał się z bardzo dobrej strony. Na mnie zrobił wrażenie jeszcze w Bydgoszczy, kiedy może był trochę mniej regularny, niż w ostatnim sezonie w Treflu, ale jest zawodnikiem eksplozywnym, atletycznym i dobrze przygotowanym fizycznie, a do tego skocznym i świadomym swoich umiejętności, słabszych i mocnych stron. Może być zawodnikiem jeszcze lepszym i mam nadzieję, że tak się stanie w najbliższym roku w PGE Skrze Bełchatów. Na pewno jego cichym celem jest też walka o reprezentację Polski, zwłaszcza w zmianie pokoleniowej Tokio 2021 i wszystko przed nim” – mówi Michał Mieszko Gogol, trener PGE Skry.

Nowego atakującego zakontraktował także Cuprum Lubin. Od Miedziowych dołączy Adam Lorenc. Dwa poprzednie sezony atakujący spędził w barwach APP Krispol Września, gdzie wraz z drużyną sięgnął po brązowy medal Mistrzostw Polski 1. Ligi w 2019 roku. W zakończonych rozgrywkach pierwszoligowych zgromadził 6 statuetek MVP , a występując w 25 meczach zdobył dla drużyny 299 punktów.

Kolejne karty odsłoniła ekipa z Będzina. Klub pozyskał nowego przyjmującego – Fabio Rodriguesa. Zawodnik przenosi się do Polski z SESI Sao Paulo, z którym w sezonie 2016/2017 sięgnął po brązowy medal mistrzostw Brazylii. Występ w Będzinie będzie dla przyjmujacego pierwszą zagraniczną przygodą. Rodrigues to trzeci Brazylijczyk w dziejach MKS-u. Wcześniej barw klubu bronili Rafael Araujo i Thiago Veloso.

Nowa twarz pojawia się także w Cerradzie Enei Czarnych Radom. Wojskowi zakontraktowali Macieja Nowosiaka, 19-letniego libero. W tym roku młody zawodnik ukończył Szkołę Mistrzostwa Sportowego w Spale. Jako reprezentant Polski sięgnął m.in. po Mistrzostwo Europy Wschodniej (EVVZA). W sezonie 2019/2020, 19-letni libero bronił barw SMS-u Spała w rozgrywkach drugiej ligi oraz TAURON 1.Liga.“Bardzo się cieszę, z podpisanego kontraktu z zespołem Cerrad Enea Czarnych Radom. To dla mnie duże wyróżnienie, że w nadchodzący sezonie będę mógł grać w PlusLidze w barwach drużyny Wojskowych. To również dla mnie dodatkowa motywacja do dalszej pracy i rozwoju” – powiedział Maciej Nowowsiak, nowy zawodnik Cerrad Enea Czarnych Radom.

Jednym z ciekawszych transferów zaskoczył nas Indykpol AZS Olsztyn. Do Akademików dołączy wicemistrz świata juniorów z 2017 roku, kubańczyk, Javier Octavio Concepcion Rojas. Środkowy w zeszłym sezonie był podstawowym siatkarzem argentyńskiego Obras de San Juan. “Wybrałem Indykpol AZS Olsztyn, ponieważ bardzo chcę pomóc drużynie oraz trenerowi Castellaniemu” – mówi sam zawodnik. – “Rozmowy z Klubem przebiegły bardzo sprawnie. Duża w tym zasługa trenera Castellaniego, gdyż rozmawialiśmy w języku hiszpańskim, przez co było nam łatwiej domówić pewne szczegóły. W Olsztynie chciałbym zaprezentować się jeszcze lepiej niż w poprzednim sezonie, pomóc drużynie i w każdym spotkaniu grać jeszcze lepiej”.

Kolejne informacje pochodzą z Rzeszowa. Asseco Resovia rozwiązała za porozumieniem stron umowę z Tomasem Rousseaux. Przyjmujący z Belgii spędził w Pasach wyłącznie rok, chociaż początkowo umowa miała obowiązywać do końca sezonu 2020/2021. Przed przenosinami do stolicy Podkarpacia Rousseaux występował w GKS-ie Katowice. Wcześniej bronił barw Indykpolu AZS Olsztyn.

Podobne teksty

Komentarze

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Dodaj komentarz!
Wprowadź imię

Najnowsze

SOCIAL MEDIA