Strona główna Siatkówka PlusLiga Nowy przyjmujący dołącza do Jurajskich Rycerzy!

Nowy przyjmujący dołącza do Jurajskich Rycerzy!

0
Fot: Aleksandra Kabała

Były przyjmujący Jastrzębskiego Węgla, Wojciech Ferens, dołącza do Aluron Virtu Warta Zawiercie. Zawodnik podpisał z klubem dwuletni kontrakt.

Wojciech Ferens swoją przygodę z seniorską siatkówką rozpoczął w 2010 roku w AZS UWM Olsztyn. W sezonie 2013/2014 reprezentował barwy ZAKSY Kędzierzyn-Koźle. W kolejnym sezonie został wypożyczony do BBTS Bielsko-Biała. Przyjmujący od sezonu 2015/2016 był zawodnikiem Łuczniczki Bydgoszcz, a w styczniu 2017 roku dołączył do Trefla Gdańsk. Zawodnik rozpoczął sezon 2018/2019 w AS Cannes VB, we francuskiej Ligue A. Do drużyny Jastrzębskiego Węgla Ferens dołączył w styczniu 2019 roku i razem z drużyną wywalczył brązowy medal Mistrzostw Polski 2019. Zawodnik w drużynie z Jastrzębia rozegrał w sumie 13 meczów i zdobył 96 punktów.

Od sezonu 2019/2020 Wojciech Ferens będzie reprezentował barwy Aluron Virtu Warta Zawiercie.

– Wojtek idealnie pasuje do naszego składu – mówi prezes klubu, Kryspin Baran. – Ma cechy pasujące do Jurajskiego Rycerza. Nie ma dla niego straconych piłek, w każdym meczu daje z siebie maksimum umiejętności. Liczymy na to, że dzięki przyjściu Wojtka poziom przyjęcia naszej drużyny podniesie się – kończy prezes klubu.

Źródło: Biuro Prasowe Aluron Virtu Warty Zawiercie

Komentarze