Strona główna Siatkówka PlusLiga Nowy przyjmujący w szeregach Trefla!

Nowy przyjmujący w szeregach Trefla!

0

Od sezonu 2019/2020 żółto-czarnych barw będzie bronił brązowy medalista Bundesligi, Paweł Halaba. Zawodnik związał się z klubem z Gdańska rocznym kontraktem.

Paweł to bardzo charakterna i pozytywna postać – mówi nowy trener Trefla Gdańsk, Michał Winiarski. –Podoba mi się jego postawa jako zawodnika – nie bał się zaryzykować i wyjechać do słabszej ligi, by grać regularnie, podnosząc tym samym swój poziom i rozwijając umiejętności. To zaprocentowało szczególnie w tym roku, zakończonym medalem Bundesligi, a także wieloma wyróżnieniami indywidualnymi. Obserwowałem jego grę w lidze niemieckiej, gdzie było widać, jaki czyni progres. Jest to zawodnik ofensywny i może dużo wnieść do zespołu „gdańskich lwów” – dodaje Winiarski.

Swoją siatkarską przygodę Paweł Halaba zaczął w UKS-ie Małachowianka w Płocku. Następnie występował w stołecznym Metro Warszawa. W 2014 roku związał się z Asseco Resovią Rzeszów, lecz na zasadzie wypożyczenia sezon 2014/2015 spędził w AGH AZS Kraków. Również w ramach wypożyczenia kolejne dwa lata zawodnik grał w ONICO Warszawa. Od 2017 roku występował w czeskim VK Czeskie Budziejowice, a następnie po roku przeniósł się do Bundesligi. Reprezentował barwy klubu Hypo Tirol Alpenvolleys Haching, z którym sięgnął po brąz mistrzostw Niemiec. Halaba w ciągu sezonu został wyróżniony siedmioma statuetkami MVP.

Warto dodać, że po zakończonym sezonie w Bundeslidze, zawodnik został powołany przez Vitala Heynena do szerokiej kadry reprezentacji Polski oraz znalazł się również w kadrze B Pawła Woickiego.

Cieszę się, że dwa sezony za granicą zaowocowały i wracam do kraju, przychodząc do Trefla Gdańsk – mówi Paweł Halaba. – Za mną bardzo udany sezon – zarówno drużynowo, jak i indywidualnie – a dodatkowo cieszy mnie fakt, że zostałem dostrzeżony przez trenerów reprezentacji. Oba powołania są następnym krokiem w przód i dużym wyróżnieniem po sezonie spędzonym w Niemczech. Bałem się, że może „zniknę” przez to, że wyjechałem z Polski, ale tak się nie stało. Czuję się fantastycznie i nie mogę się już doczekać najpierw wyzwań kadrowych, a potem początku przygotowań do nowego sezonu PlusLigi – dodaje zawodnik.

Paweł Halaba będzie reprezentował barwy Trefla przez sezon 2019/2020.

 

 

Źródło: informacja prasowa Trefla Gdańsk/ opracowanie własne

 

Komentarze