Strona główna Siatkówka PlusLiga Nowy środkowy w ONICO Warszawa!

Nowy środkowy w ONICO Warszawa!

0

Kolejnym transferem z Gdańska po Piotrze Nowakowskim i Michale Kozłowskim jest Partyk Niemiec.

– Warszawa to dobre miejsce do rozwoju dla młodych zawodników, takich jak ja. Mam nadzieję, że z takimi siatkarzami, z jakimi przyjdzie mi tu grać, uda się jeszcze bardziej rozwinąć swoje umiejętności – powiedział sam zainteresowany.

22-letni środkowy występował w juniorskich drużynach SMS-u Spała i Jastrzębskiego Węgla. W 2016 roku zakontraktowany został przez Treflu Gdańsk. Z żółto-czarnymi rozegrał łącznie 61 spotkań, w tym 21 w minionym sezonie.  Wywalczył brąz mistrzostw Polski (2018), Puchar Polski 2018 i ćwierćfinał Ligi Mistrzów. Z ONICO podpisał umowę na dwa kolejne sezony.

– Patryk to zawodnik z ogromnym potencjałem, co pokazał już w barwach młodzieżowej reprezentacji Polski i w minionym sezonie również w Gdańsku. W ONICO czeka go trudna rywalizacja o miejsce w składzie z Piotrem Nowakowskim, Andrzejem Wroną i Jakubem Kowalczykiem, ale od każdego będzie mógł się wiele nauczyć i wierzymy, że w Warszawie jeszcze bardziej rozwinie skrzydła – przyznał prezes i dyrektor sportowy klubu, Piotr Gacek.

Źródło: onicowarszawa.pl

Komentarze