Strona główna Tenis ATP Challenger Nur-Sułtan: Drzewicki i Walków przegrywają w finale

Challenger Nur-Sułtan: Drzewicki i Walków przegrywają w finale

0
playertennis-wallpapers.com

Karol Drzewiecki i Szymon Walków przegrali w finale debla z Finem Harrim Heliovaarą i Ukraińcem Illyą Marchenko 4:6, 4:6.

Polski debel, który został rozstawiony z numerem “4” do finału awansował po tym jak ich półfinałowi rywale wycofali się z turnieju.

W pierwszym secie Drzewiecki i Walków dwukrotnie oddali podanie rywalom i przegrywali już 5:2. W ósmym gemie przełamali rywali następnie wygrali własne podanie i odrobili starty jednak w dziesiątym gemie przegrali do “0” i to rywale cieszyli się ze zwycięstwa w pierwszym secie.

Kibice zgromadzeni na korcie w drugim secie zobaczyli tylko jedno przełamanie i niestety po raz trzeci w tym spotkaniu punkt przy serwisie rywali zdobyli Fin wraz z Ukraińcem i to oni zwyciężyli w drugim secie 6:4 i mogli świętować zwycięstwo w turnieju w Nur-Sułtan z pulą nagród wynoszącą 54,16 tys. $.

Karol Drzewiecki/Szymon Walków – Harri Heliovaar /llya Marchenko 4:6, 4:6