Strona główna Siatkówka PlusLiga OFICJALNIE: Doświadczony przyjmujący zamyka skład Indykpolu AZS Olsztyn

OFICJALNIE: Doświadczony przyjmujący zamyka skład Indykpolu AZS Olsztyn

0

Doświadczony zawodnik, Wojciech Żaliński, zasila szeregi AZS-u Olsztyn i zamyka skład klubu na przyszły sezon. Przyjmujący podpisał z klubem dwuletni kontrakt.

Większość swojej siatkarskiej kariery Żaliński spędził w Radomiu (Jadar i Cerrad Czarni). Występował również w klubach AZS Politechnika Warszawska oraz Lotos Trefl Gdańsk. Przyjmujący przez trzynaście sezonów w PlusLidze rozegrał 327 spotkań, w których zdobył łącznie 3412 punktów.

W lutym otrzymałem telefon od Prezesa Tomasza Jankowskiego. Na początku nie byłem zdecydowany, gdyż miałem inne plany, lecz Prezes był bardzo zdeterminowany i nalegał, abym wybrał Indykpol AZS Olsztyn. Prezes Jankowski dał mi się poczuć potrzebny tej drużynie. Po niedługim czasie doszliśmy więc do porozumienia. Drugim powodem są doświadczenia moich kolegów, którzy występowali w tym klubie. Mam na myśli ostatnie przeżycia Daniela Plińskiego. Złapałem z nim bardzo dobry kontakt grając w przeszłości w jednej drużynie. Gdy widziałem jego formę, jaką prezentował oraz radość z gry, wiedziałem, że Indykpol AZS Olsztyn będzie dobrym wyborem. – mówi Wojciech Żaliński.

Bardzo cieszymy się z podpisania umowy z Wojtkiem Żalińskim, tym bardziej, że jest to umowa dwuletnia. W tegorocznym okresie transferowym bardzo trudno było pozyskać Polaka na pozycji przyjmującego. Ma to bardzo duże znaczenie jeśli chodzi o limit obcokrajowców. Myślę, że razem z Mateuszem Miką i Robbertem Andringą, będą tworzyć trójkę bardzo klasowych przyjmujących. Jestem przekonany, że Wojtek pomoże nam w realizacji celu, jakim jest awans do fazy play-off, a mam nadzieję, że i o coś więcej – mówi Tomasz Jankowski.

Wojciech Żaliński będzie reprezentował barwy Indykpolu AZS Olsztyn przez kolejne dwa sezony.

 

Źródło: indykpolazs.pl

Komentarze