czwartek, 29 września, 2022

Oficjalnie: FIVB odwołuje siatkarski mundial w Rosji. Gdzie Polacy będą bronić tytułu?

1 marca FIVB potwierdziło, że Mistrzostwa Świata w siatkówce nie odbędą się w Rosji. W specjalnie przygotowanym oświadczeniu federacja informuje, że będzie poszukiwać nowego państwa/państw, które zorganizują turniej u siebie. Polska jest jednym z zainteresowanych krajów.

FIVB nie mogło podjąć innej decyzji, to była kwestia czasu

Pierwsze informacje o decyzji Międzynarodowej Federacji Siatkarskiej pojawiły się wczoraj. Nieoficjalnie informował o tym włoski dziennikarz Luca Muzzolli. Mistrzostwa Świata w siatkówce w Polsce zamiast Rosji? Nieoficjalnie FIVB podjęła decyzję. Dziś tuż po godzinie 9:00 pojawiło się oficjalne potwierdzenie tych informacji. Oznacza to, że Mistrzostwa Świata zaplanowane w Rosji się nie odbędą.

Zarząd FIVB doszedł do wniosku, że z powodu wojny na Ukrainie niemożliwe byłoby przygotowanie i zorganizowanie Mistrzostw Świata w Rosji. W związku z tym podjęła decyzję o usunięciu z Rosji organizacji FIVB Mistrzostw Świata w Piłce Siatkowej Mężczyzn, które mają się odbyć w sierpniu i wrześniu 2022.

FIVB będzie szukać alternatywnych państw gospodarzy, by zapewnić, że globalna rodzina siatkówki, w tym federacje narodowe, sportowcy, działacze i kibice, czują się bezpieczni oraz dumni z udziału w radosnym i spokojnym święcie sportu.

Siatkarskie Mistrzostwa Świata w Polsce i Włoszech?

bonus na start dla zarejestrowanych

Zgodnie ze słowami Kamila Bortniczuka, ministra sportu i turystyki oraz doniesieniami z PZPS – można zakładać, że polscy działacze już pracują nad tym, aby Polska stała się jednym z organizatorów turnieju. Nasz kraj był już wielokrotnie gospodarzem wielki imprez siatkarskich, w tym Mistrzostw Świata w 2014 roku. W związku z tym na pewno nie byłoby problemu z organizacją całego turnieju.

Mimo wszystko bardziej prawdopodobne wydaje się przejęcie organizacji przez kilka państw. Luca Muzzolli z w pierwszej kolejności wymienił właśnie Polskę oraz Włochy.

Zawody w Rosji miały odbyć się w sierpniu i wrześniu. Reprezentacja Polski do MŚ będzie przystępować jako obrońca tytułu. Siatkarze dowodzeni przez Nikolę Grbića staną przed szansą na zdobycie trzeciego tytułu Mistrzów Świata z rzędu. Tym samym wyrównali by rekord Brazylii oraz Włoch.

 Podobne teksty

Komentarze

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Dodaj komentarz!
Wprowadź imięNajnowsze

Udostępnij

SOCIAL MEDIA