Strona główna Sporty zimowe Skoki narciarskie Oficjalnie: Horngacher nadal będzie trener reprezentacji Polski!

Oficjalnie: Horngacher nadal będzie trener reprezentacji Polski!

0

Trener Horngacher nadal pozostanie na stanowisku selekcjonera reprezentacji Polski w skokach narciarskich. Austriak przedłużył umowę na kolejny rok.

Austriak Stefan Horngacher przedłużył umowę z PZN na kolejny rok.  Już w lipcu, przy okazji Letniej Grand Prix w skokach narciarskich, spotkaliśmy się – na prośbę Kamila Stocha – z Adamem Małyszem, by już teraz porozmawiać ze Stefanem Horngacherem o przedłużeniu umowy na kolejne lata. Dla mnie to było oczywiste, ale z drugiej strony – do tego momentu – nie przeprowadzono takiej rozmowy – przyznał wówczas prezes PZN

Ostatecznie po analizie sytuacji zdecydował się na kolejny rok współpracy z polską reprezentacją. Stefan Horngacher doprowadził do wielu sukcesów Kamila Stocha oraz całej polskiej ekipy m.in do złotego drużynowego medalu MŚ w Lahtii, zdobycia złota (indywidualnie Kamila Stocha i drużynowego brązowego medalu) na Igrzyskach w Pjongczang, oraz dwukrotnego triumfu w TCS Kamila Stocha.

Do zmian w przyszłym sezonie ma dojść na zapleczu kadry. W ostatnich sezonach zawodziła kadra B, którą prowadził Robert Mateja.

 

Komentarze