Strona główna Pilka reczna OFICJALNIE: Marcin Wichary zostaje w Płocku!

OFICJALNIE: Marcin Wichary zostaje w Płocku!

0
sprwislaplock.pl

Jakiś czas temu wiadomo było, że jeden z symboli SPR Wisły Płock nie przedłuży swojego kontraktu i opuści płocką bramkę. Marcin Wichary ogłosił zakończenie, ale niedługo po tym przyjął nową funkcję. Legenda Nafciarzy zajmie się szkoleniem młodzieży oraz będzie trenerem bramkarzy w drugim zespole Orlen Wisły Płock.

“Dzisiaj mogę potwierdzić, że Marcin Wichary zostanie w naszym klubie.” – powiedział prezes SPR Wisły Płock Robert Czwartek na oficjalnej stronie klubu. – “Od samego początku podkreślałem, że bardzo zależny nam na tym, aby zatrzymać Marcina i móc wykorzystać jego wiedzę i doświadczenie. Cieszę się, że Marcin zasili sztab szkoleniowy SPR Wisły Płock i życzę mu powodzenia w pełnieniu tej nowej funkcji.”

“Wichciu od 1 lipca będzie trenerem bramkarzy w drugim zespole ORLEN Wisły Płock oraz drużynie juniorów” – mówi Dyrektor Sportowy płocczan Adam Wiśniewski. – “Będzie na co dzień współpracował z grupą około 4-5 młodych chłopaków, których mamy w swoich drużynach młodzieżowych. Jednym z naszych priorytetów sportowych jest inwestowanie w młodzież i zapewnienie im jak najlepszych warunków do rozwoju. Mamy bardzo dobrą kadrę szkoleniową, którą swoją wiedzą i doświadczeniem zasili teraz Wichciu. Będziemy również chcieli organizować swego rodzaju konsultacje dla młodych bramkarzy drużyn młodzieżowych z płockich szkół i drużyn juniorów młodszych i tutaj na pewno wiedza Wichcia będzie przydatna.”

Komentarze