Strona główna Siatkówka PlusLiga OFICJALNIE: Nowy atakujący w Cerrad Czarnych Radom!

OFICJALNIE: Nowy atakujący w Cerrad Czarnych Radom!

0
fot: Aleksandra Kabała

Do zespołu z Radomia dołączy Karol Butryn! Atakujący przechodzi do Czarnych po czterech latach w Katowicach.

Karol Butryn swoją przygodę z siatkówką zaczynał w zespole Cisy Nałęczów. Od 2011 do 2014 roku występował w barwach młodzieżowej ZAKSY Kędzierzyn-Koźle. Stamtąd trafił do KSP Siedlce. W siatkarskiej ekstraklasie zadebiutował wraz z sezonem 2015/2016, właśnie w GKS-ie Katowice. Łącznie rozegrał tam 90. meczów i zdobył 1342 punkty.

Butryn zajął 8. miejsce w klasyfikacji najlepiej atakujących PlusLigi (327 punktów). Zauważony został również w rankingu najlepiej zagrywających. Tam też zajął 8. lokatę, z 35 punktami na koncie.

Karol swoją grą zasłużył na szansę w lepszej drużynie. Przez ostatnie trzy lata grając w drużynie GKS-u Katowice zwrócił naszą uwagę. Jest bardzo wszechstronnym zawodnikiem, który dysponuje dużą dynamiką i skocznością. Posiada bardzo mocną i stabilną zagrywkę oraz potrafi punktować w elemencie bloku. Przez ostatnie trzy lata występów w PlusLidze utrzymywał się w czubie najlepszych atakujących. Cieszymy się, że Karol dołączył do naszego zespołu, gdzie jeszcze bardziej wzmocni rywalizację na pozycji atakującego – powiedział Robert Prygiel, szkoleniowiec Cerrad Czarnych Radom.

Źródło: wksczarni.pl

Komentarze