Strona główna Pilka reczna Europejskie puchary OFICJALNIE: Orlen na dłużej z Wisłą Płock

OFICJALNIE: Orlen na dłużej z Wisłą Płock

0
fot. Elverum Håndball Herrer/Facebook

PKN Orlen pozostanie sponsorem głównym SPR Wisły Płock przez co najmniej jeden sezon. Bardzo możliwe, że współpraca wicemistrzów Polski z wieloletnim sponsorem zostanie przedłużona także na sezon 2020/2021.

Przedłużenie umowy sponsorskiej oznacza, że Nafciarze dalej będą występowali pod nazwą Orlen Wisła Płock. Logo koncernu będzie pojawiało się na strojach szczypiornistów, jak i różnego rodzaju materiałach związanych z klubem.

– “Piłka ręczna stała się w Płocku wiodącą dyscypliną sportu promującą nie tylko sport, ale także aktywność fizyczną i zdrowy styl życia wśród kolejnych pokoleń płockich kibiców. Cieszy fakt, że ORLEN poprzez finansowe wspieranie klubu ma w tym swój duży udział” – powiedział Zbigniew Leszczyński, Członek Zarządu PKN ORLEN ds. Rozwoju na łamach oficjalnej strony klubu.

– “Wychowankowie Wisły Płock reprezentowali Polskę na wielu imprezach sportowych, w tym również na tej najważniejszej – Igrzyskach Olimpijskich. PKN ORLEN prowadzi działalność na kilku kontynentach, a swoje produkty sprzedaje w kilkudziesięciu różnych krajach świata dlatego piłkarze ręczni Wisły Płock uczestnicząc w międzynarodowych rozgrywkach takich jak na przykład Liga Mistrzów są ambasadorami ORLENU na świecie. Wsparcie dla takich zawodników i takiego klubu jest więc dla ORLENU naturalną promocją. Dlatego z radością przedłużamy nasz sponsoring dla SPR Wisła Płock na kolejny sezon” – dodał Zbigniew Leszczyński.

– “Nowa umowa pozwoli na zapewnienie funkcjonowania naszych zespołów w dotychczasowej formie oraz na podjęcie realnej próby osiągnięcia celów sportowych, czyli awansu do TOP 16 VELUX EHF Champions League i odzyskania najwyższych krajowych tytułów mistrzowskich. Dzięki zabezpieczonym na sezon 2019/2020 środkom finansowym będziemy dysponować jednym z najsilniejszych zespołów piłki ręcznej w Polsce, ale również zespołem rozpoznawalnym i respektowanym na parkietach europejskiego handballu. Będziemy dalej szkolić młodych adeptów i tym samym przyczyniać się do rozwoju piłki ręcznej w Polsce, a przede wszystkim w Płocku, która jest strategiczną dyscypliną sportową. Ze swojej strony zrobimy wszystko, aby spełnione zostały ambicje naszych kibiców i całego środowiska piłki ręcznej w Polsce” – powiedział na stronie sprwislaplock.pl Prezes SPR Wisły, Robert Czwartek.

 

Komentarze