Strona główna Pilka reczna Europejskie puchary Oficjalnie: PGE Vive pożegnało sześciu zawodników

Oficjalnie: PGE Vive pożegnało sześciu zawodników

0

PGE Vive Kielce oficjalnie pożegnało dzisiaj sześciu zawodników za pośrednictwem swoich mediów społecznościowych. W minionym Final4 Ligi Mistrzów ostatnie występy w kieleckich barwach zaliczyli Marko Mamić, Vladimir Cupara, Filip Ivić oraz Mariusz Jurkiewicz. Oprócz wymienionej czwórki z klubem z województwa świętokrzyskiego żegnają się Bartłomiej Bis i Michał Jurecki.

Młodszy z braci Jureckich oraz Marko Mamić od nowego sezonu będą występowali na parkietach Bundesligi. “Dzidziuś” już przed rokiem podpisał kontrakt z Flensburgiem, który jest bardzo blisko obrony tytułu mistrzów Niemiec. Chorwat za to ogłosił w ostatnich dniach, że przejdzie do drużyny z Lipska, gdzie będzie mógł liczyć na poważniejszą rolę w ataku.

Cupara długo nie zagościł w Kielcach. Po roku przechodzi do węgierskiego Veszprem. Wiedzieliśmy o tym od dłuższego czasu. Podobnie jak w przypadku Filipa Ivicia. Tutaj jednak nie znany jest dokładny kierunek, w którym podąży chorwacki bramkarz. W miejsce tego duetu Bertus Seervas zakontraktował Andreasa Wolffa oraz Mateusza Korneckiego.

Bis już wcześniej podpisał kontrakt z Górnikiem Zabrze. Jurkiewicz również najprawdopodobniej pozostanie w PGNiG Superlidze. W kontekście przyszłości popularnego “Kaczki” mówi się najwięcej o Wybrzeżu Gdańsk oraz Górniku Zabrze. Przyszłość doświadczonego rozgrywającego powinna wyjaśnić się w najbliższych dniach.

Komentarze