czwartek, 30 czerwca, 2022

OFICJALNIE: Plotki się potwierdziły – Matulić w Orlen Wiśle

Potwierdziły się przypuszczenia, o których pisaliśmy kilka dni temu. Jerko Matulić podpisał kontrakt z Orlen Wisłą Płock. Umowa została zawarta do 15 grudnia bieżącego roku z opcją jej przedłużenia. Chorwat występował w minionym sezonie w barwach Azotów Puławy, zaś wcześniej z powodzeniem grał we francuskim Nantes, z którym doszedł m.in. do Final4 Ligi Mistrzów.

„Transfer Matulicia podyktowany był przede wszystkim kontuzją Michała Daszka, który do treningów z drużyną wróci w okolicach listopada. Pozostawienie tej pozycji obsadzonej przez jednego zawodnika niemal przez pół sezonu było nieco ryzykowne. Nie szukaliśmy na siłę, bo były inne priorytety, ale cały czas rozglądaliśmy się za jakimś rozwiązaniem, w efekcie czego dołączył do nas Jerko Matulić. Tym samym transfer ten zamyka naszą kadrę na sezon 2019/2020 i z niecierpliwością wyczekujemy startu rozgrywek.” – powiedział prezes SPR Wisły Płock Robert Czwartek na oficjalnej stronie internetowej klubu.

„Podpisana umowa z Jerko obowiązuje do 15 grudnia tego roku. Ewentualna dalsza gra Matulicia w naszym klubie jest uzależniona od dwóch czynników – sportowego i finansowego. Zobaczymy, jak Jerko będzie się spisywał w rywalizacji z Mateuszem Góralskim, a także czy uda nam się porozumieć w kwestii przedłużenia umowy. Póki co, dołączył już do zespołu, więc na tę chwilę temat zastępstwa dla Michała Daszka udało nam szczęśliwie zakończyć i w spokoju kontynuujemy przygotowania do nowego sezonu.” – dodaje Dyrektor Sportowy Nafciarzy Adam Wiśniewski.

Podobne teksty

Komentarze

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Dodaj komentarz!
Wprowadź imię

Udostępnij

Najnowsze

SOCIAL MEDIA