Strona główna Siatkówka PlusLiga OFICJALNIE: Tomasz Fornal zawodnikiem Jastrzębskiego Węgla!

OFICJALNIE: Tomasz Fornal zawodnikiem Jastrzębskiego Węgla!

0

Utalentowany zawodnik, występujący wcześniej w barwach Cerradu Czarnych Radom, zasili szeregi Pomarańczowych. Fornal będzie reprezentował Jastrzębski przez kolejne dwa sezony.

Tomasz Fornal zaprezentował wysoką formę, więc nic dziwnego, że był na celowniku dużych klubów.

– Zawodnik ten otwierał listy życzeń największych polskich klubów, dlatego tym bardziej doceniam pracę, którą wykonał nasz prezes, skutecznie ściągając Tomasza do naszego Klubu oraz jego menedżer, który zaufał naszej koncepcji – mówi włoski szkoleniowiec, Roberto Santilli.

– Cieszę się z tego, że pozyskaliśmy zawodnika o takim potencjale. Tak naprawdę wszystkie kluby w lidze chętnie widziałyby Tomasza w swoich szeregach, a te topowe mocno o niego zabiegały. Ale to my wygraliśmy tę rywalizację. Mamy kolejnego Polaka w zespole i wierzę w to, że konkurencja na pozycji przyjmującego w naszej drużynie będzie duża – mówi prezes klubu, Adam Gorol.

Trener klubu jest zachwycony młodym zawodnikiem i nie kryje zadowolenia z transferu.

– To unikatowy siatkarz. Jego wyjątkowość polega na tym, że jest wszechstronny. Prezentuje wysoką jakość w każdym elemencie: przyjęcia, ataku, ale i serwisu, bloku czy obrony – podkreśla szkoleniowiec Pomarańczowych. – Tomasz musi zrobić kolejny krok naprzód w swojej karierze, w drużynie, która walczy o wysokie cele. U nas będzie miał okazję sprawdzić się w Lidze Mistrzów. Bez wątpienia będzie to wysokiej klasy gracz. Jastrzębski Węgiel może być ważnym punktem w jego karierze i wierzę, że zwiąże on swoje nazwisko z Klubem na dłużej, a to będzie z korzyścią dla obu stron.

Sam zainteresowany również nie kryje zadowolenia.

– Jastrzębski Węgiel to klub, w którym będę mógł się rozwijać i zrobić postępy. Tutaj zawsze walczy się o najwyższe cele, o medale, co będzie dla mnie ciekawym doświadczeniem – mówi Tomasz Fornal.

Przypomnijmy, że po bardzo dobrym sezonie w Radomiu, Tomasz Fornal został powołany do reprezentacji.

– Fajnie, że ten okres wakacyjny spędzę na kadrze i pokażę swoje umiejętności. W tamtym roku nie udało się, ale w tym już dostałem od trenera szansę wyjazdu na turniej Ligi Narodów. Bardzo się z tego cieszę i postaram się udowodnić wszystkim, że był to dobry wybór – komentuje przyjmujący.

Tomasz Fornal swoją karierę zaczął w UKS 22 Kraków. Podczas pobytu w drużynie PGE Skry Bełchatów przeszedł szkolenie w Szkole Mistrzostwa Sportowego w Spale. Na swoim koncie siatkarz zapisał sukcesy reprezentacyjne: tytuł mistrza Europy i świata kadetów, a także wywalczył mistrzostwo świata i Europy juniorów.

Na PlusLigowych parkietach zadebiutował jako zawodnik Cerradu Czarnych Radom ( od 2016 roku), gdzie rozegrał 91 meczów i zdobył 1004 punkty. Teraz przez kolejne dwa sezony siatkarz będzie występował w barwach Jastrzębskiego Węgla.

 

Źródło: informacja prasowa Jastrzębskiego Węgla/ opracowanie własne

 

Komentarze