Strona główna Siatkówka PlusLiga OFICJALNIE: Trefl Gdańsk z nowym atakującym!

OFICJALNIE: Trefl Gdańsk z nowym atakującym!

0
fot: Iwona Naworska

Występujący wcześniej w barwach klubu z Bydgoszczy, Bartosz Filipiak, dołącza do zespołu Gdańskich Lwów. Atakujący podpisał z klubem roczny kontrakt.

Na PlusLigowych pakietach Bartosz Filipiak zadebiutował w sezonie 2013/2014, reprezentując Chemik Bydgoszcz. Po kontuzji przez kolejne dwa sezony bronił barw pierwszoligowego klubu Victoria Wałbrzych, z którym sięgnął po złoto. W sezonie 2016/2017 powrócił do Chemika, będąc czołowym zawodnikiem tego klubu. Bartosz Filipiak po ostatnim sezonie uplasował się na 5. miejscu najlepiej punktujących zawodników w lidze oraz na 5. miejscu w rankingu najlepszych atakujących ligi.

Jestem podekscytowany zmianą klubu. Trzy lata spędziłem w Bydgoszczy i uważam, że to najlepszy moment, by zmienić otoczenie – mówi Bartosz Filipiak. – Myślę, że każda zmiana zespołu oraz miejsca zamieszkania daje solidny impuls do rozwoju. Trzeba zaadaptować się w nowej grupie, zawalczyć o swoją pozycję, pokazać swoje umiejętności, a to może mi wyjść tylko na lepsze – mówi Filipiak.

Atakujący został powołany do kadry B, prowadzonej przez zespół trenerski Woicki – Pliński, która powalczy w XXX. Letniej Uniwersjadzie. Ponadto zawodnik został powołany do kadry A przez Vitala Heynena. Co prawda, pierwotnie nie znalazł się wśród 25 zawodników, którzy w połowie maja rozpoczęli zgrupowanie w Spale, lecz po kontuzji Michała Szalachy, Heynen powołał Filipiaka do grona 25 graczy, spośród których wybierana jest czternastka na Ligę Narodów.

Bartek był wyróżniającą się postacią w minionym sezonie, o czym świadczą chociażby statystyki oraz  ligowe rankingi, a także powołania do reprezentacji. Nasz nowy atakujący długo grał w Bydgoszczy i mam nadzieję, że zmiana środowiska i zespołu pomogą mu w dalszym rozwoju i podnoszeniu umiejętności. Bartek posiada świetne parametry na pozycji atakującego, a przede wszystkim pragnie zrobić krok do przodu i chce codziennie na to mocno pracować – mówi trener Michał Winiarski.

Bartosz Filipiak będzie reprezentował Trefl Gdańsk do końca sezonu 2019/2020.

 

Źródło: informacja prasowa Trefl Gdańsk/ opracowanie własne

Komentarze