piątek, 19 sierpnia, 2022

Orlen Wisła Płock zagra w Lidze Mistrzów! „Nafciarze” otrzymali dziką kartę

Orlen Wisła Płock otrzymała od EHF „dziką kartę” na występy w Lidze Mistrzów. Dzięki tej decyzji w następnej edycji prestiżowych rozgrywek zobaczymy dwie polskie drużyny.

polski-sport.pl wspiera ligę typerów johnnybet

Orlen Wisła Płock z „dziką kartą” od EHF

Europejska Federacja Piłki Ręcznej opublikowała listę drużyn, którym przyznano „dziką kartę” w sezonie 2022/2023. W zestawieniu znalazła się Orlen Wisła Płock. To oznacza, że po dwóch latach grania w Lidze Europejskiej polski zespół wraca do do elitarnej Ligi Mistrzów. W związku z tym w najbardziej prestiżowych rozgrywkach szczypiornistów zobaczymy dwie polskie ekipy. Pierwszą jest oczywiście Łomża Vive Kielce.

„Nafciarze” w 2021 roku wystąpili nawet w turnieju finałowym Ligi Europejskiej i zajęli wówczas czwarte miejsce. Wicemistrzowie Polski po raz czternasty zagrają w fazie grupowej Ligi Mistrzów. Pięciokrotnie osiągał szczebel Top16 rozgrywek.

Na etapie grupowym wystąpi szesnaście zespołów podzielonych na dwie grupy (po osiem w każdej). Oprócz Orlenu Wisły Płock i Łomży Vive Kielce, będziemy świadkami innych polskich akcentów w Lidze Mistrzów. W drużynie mistrzów Niemiec, SC Magdeburg, występuje Piotr Chrapkowski. Natomiast zawodnikiem Paris Saint-Germain jest Kamil Syprzak.

Losowanie fazy grupowej Ligi Mistrzów odbędzie się w piątek 1 lipca. Kampania 2022/23 zostanie zainaugurowana 14 września. Turniej finałowy zaplanowano na 17 i 18 czerwca 2023 roku w Kolonii.

polski-sport.pl wspiera ligę typerów johnnybet

Zmiana nazwy Łomży Vive Kielce! W klubie pojawi się nowy sponsor

Podobne teksty

Komentarze

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Dodaj komentarz!
Wprowadź imię

Udostępnij

Najnowsze

SOCIAL MEDIA