Patrycja Maliszewska kończy karierę. Ikona polskiego short tracku

16 mar 2023, 11:45

Patrycja Maliszewska to prawdziwa ikona polskiego short tracku. Wielokrotna medalistka mistrzostw Europy i trzykrotna uczestniczka igrzysk olimpijskich poinformowała o zakończeniu swojej profesjonalnej kariery. Zawodniczka przyznała, że już od dawna myślała  o zawieszeniu łyżew na kołku.

Liga Typerów Polski-Sport.pl

Maliszewska zrobiła mnóstwo dla polskiego short tracku

Starsza z sióstr Maliszewskich uznała, że przyszedł odpowiedni moment, aby odejść z profesjonalnego sportu. Patrycja przez wiele lat dostarczała polskim kibicom pięknych emocji. Od pewnego czasu jednak coraz trudniej było jej jednak wytrzymać tempo międzynarodowej rywalizacji.

Nie można jednak zapominać, że podczas swojej piękniej kariery Maliszewska stanowiła jeden z filarów naszej reprezentacji. Swoje największe sukcesy święciła podczas mistrzostw Europy. W 2011 roku w Heerenveen zdobyła srebrny medal na 500 metrów. Jeszcze większy sukces odniosła dwa lata później w Malmoe. Maliszewska sięgnęła tam po dwa srebrne krążki.

Gigantycznym sukcesem okazał się również start w Dordrechcie. Tam biało-czerwona zawodniczka została mistrzynią Starego Kontynentu. Polka ygrała wyścig na 3000 metrów. Dodatkowo Maliszewska dwukrotnie stanęła na najniższym stopniu medalowego podium. Brązowe krążki zdobyła za wyścigi na 500 metrów zmagania w wieloboju.

Zrobiłam wszystko, co mogłam. Oczywiście, chciałoby się uzupełnić kolekcję o medal Pucharu Świata, mistrzostw świata czy zwłaszcza igrzysk olimpijskich, ale nie oglądam za siebie z poczuciem niespełnienia. Wróciłam do zdrowia po kontuzji i znów mogłam wywalczyć dla kraju miejsce na igrzyska w Pekinie. Odchodzę z czystym sercem i podniesioną głową, ale także z wdzięcznością za to, co mogłam osiągnąć – skomentowała decyzję polska zawodniczka.

Kiedy nastąpi oficjalne pożegnanie Patrycji Maliszewskiej?

Oficjalne pożegnanie Patrycji Maliszewskiej odbędzie się w Białymstoku. Nastąpi to podczas mistrzostw Polski mastersów (24-25 marca). W tym miejscy warto dodać, że zawodniczka nie zamierza kończyć ostatecznie swojej przygody ze sportem. Od niedawna 35-latka współpracuje z Polskim Komitetem Olimpijskim programie o karierze dwutorowej.