Paula Kania nie zagra w Roland Garros, Polka przegrała w eliminacjach

17 maj 2016, 19:24

Paula Kania odpadła z turnieju eliminacyjnego do wielkoszlemowego Roland Garros. Polska tenisistka przegrała w pierwszej rundzie po trzysetowej walce z Rumunką Andreeą Mitu.

Spotkanie zaczęło się bardzo dobrze dla Polki, która po 40 minutach zapisała na swoim koncie pierwszą partię, wygrywając 6:4. Drugi set to dominacja rywalki, która od stanu 1:1, nie przegrała żadnego gema. W decydującej partii Kania rozpoczęła od prowadzenia 2:0, ale w dalszej części to Rumunka okazała się lepsza i wygrała 6:3.

Porażka będzie oznaczać dla Kani sporą stratę punktową. W ubiegłym roku podczas turnieju w Paryżu, sosnowiczanka udanie przeszła eliminacje i awansowała do drugiej rundy turnieju głównego, pokonując Niemkę Monę Barthel.

Kania była jedyną Polką, która w tym roku walczyła w eliminacjach do turnieju Roland Garros.

W turnieju głównym zobaczymy dwie reprezentantki Polski. Z numerem drugim rozstawiona będzie Agnieszka Radwańska. Oprócz niej, prawo gry wywalczyła sobie także Magda Linette.