Paweł Franczak drugi na etapie Tour of Croatia!

23 kwi 2015, 16:32

Marko Kump (Adria Mobil) wygrał sprint z peletonu na drugim etapie wyścigu Tour of Croatia. Tuż za nim finiszował Paweł Franczak (ActiveJet Team), a 10. miejsce zajął Maciej Paterski (CCC Sprandi Polkowice).

Drugi etap chorwackiego wyścigu miał długość 180 kilometrów i prowadził z Sibenika do Zadaru. Druga cześć trasy, była niemal płaska, dlatego też na metę przyjechała większa grupa w tym samym czasie. Kolarze przed finiszem dwukrotnie przejeżdżali przez linię mety. Do zabawnej sytuacji doszło przy drugim przejeździe, kiedy to zawodnik Rusvelo myślał, że wygrał etap.

Kolarze CCC Sprandi Polkowice dużo pracowali, aby dogonić ucieczke, a następnie “kasować” ataki, licząc na skuteczny finisz Grega Bole. Słoweniec miał jednak defekt 1,5 km przed metą i stracił szanse na wysokie miejsce. Najwyżej z tej ekipy został sklasyfikowany Maciej Paterski (10. miejsce), który miał rozprowadzać Bole.

Ponownie bardzo dobrze spisał się Paweł Franczak! Po czwartym miejscu na wczorajszym etapie dziś był drugi.