PE w bobslejach: Udany start Lutego i Tylkowskiego. Polacy bardzo blisko podium w Lillehammer

12 lis 2017, 14:51

Mateusz Luty i Krzysztof Tylkowski zajęli czwarte miejsce w drugich w tym sezonie zawodach Pucharu Europy w bobslejach. Na torze olimpijskim w Lillehammer zwyciężyli reprezentanci Szwajcari Clemens Bracher i Michael Kuonen.

Luty i Tylkowski w pierwszym ślizgu uzyskali trzeci wynik – 51.91. Natomiast w drugim przejeździe zanotowali rezultat 52.19 i był to piąty czas tej serii. Ostatecznie mistrzowie Polski zakończyli rywalizację na czwartej pozycji ze stratą 0.52 s do reprezentantów Szwajcarii. Warto dodać, że dla Mateusza Lutego jest to drugi najlepszy wynik w historii jego startów w tym cyklu zawodów. Dokładnie 8 stycznia 2016 roku na torze w Koenigssee.

Bracher i Kuonen byli bezkonkurencyjni obu ślizgach. W pierwszym uzyskali 51.66, a w drugim 51.92. Pozostałe dwa miejsca na podium zajęli reprezentanci Niemiec. Na drugiej pozycji uplasowali się Bennet Buchmueller i Issam Ammour, a na trzeciej Christoph Hafer i Philipp Schneider.

Na 19. miejscu zawody w Lillehammer zakończyła dwójka, Jakub Stano i Łukasz Miedzik. Po pierwszym ślizgu plasowali się na 20. pozycji, jednak w drugim uzyskali siedemnasty czas i zdołali awansować o jedną pozycję. Natomiast dwie pozycję niżej uplasowała się trzecia polska załoga w składzie Jakub Zakrzewski i Mateusz Grudzień.

W klasyfikacji generalnej po dwóch startach prowadzi Clemens Bracher. Na 6. miejscu znajduje się Mateusz Luty. Jakub Stano jest 19., a Jakub Zakrzewski 21.