Pekao Szczecin Open: Ciaś odpada z rywalizacji

Aktualizacja: 23 sty 2023, 09:33
12 wrz 2019, 22:06

Paweł Ciaś nie zagra w ćwierćfinale Pekao Szczecin Open. W czwartkowym meczu III rundy Polak okazał się słabszy od Słowaka Jozefa Kovalika, przegrywając 4:6, 0:6.

Początek spotkania zapowiadał wyrównaną walkę. Co prawda pierwsze przełamanie już w trzecim gemie padło łupem 26-letniego Słowaka, ale po chwili warszawianin odrobił straty. Niestety w siódmym gemie drugiego breaka uzyskał Kovalik i wygrał całą partię 6:4.

Drugi set był już bardzo jednostronny. Polak nie był w stanie urwać rywalowi nawet jednego gema i po niepełna 90 minutach spotkanie dobiegło końca.

Dla polskich singlistów turniej w Szczecinie dobiegł już końca. Spośród siedmiu naszych reprezentantów tylko dwójce udało się dotrwać do 1/8 finału, dwóch także odpadło w 1/16 finału, a trzech poległo w meczu pierwszej rundy.

Jozef Kovalik – Paweł Ciaś 6:4, 6:0