Pekao Szczecin Open: Karol Drzewiecki powalczył z mocniejszym rywalem

Aktualizacja: 26 sty 2023, 13:45
10 wrz 2019, 21:44

Karol Drzewiecki, 926 zawodnik rankingu ATP, przegrał spotkanie z Ivanem Gakhovem w meczu I rundy challengera w Szczecinie. Momentami walczył jednak z 385 zawodnikiem świata jak równy z równym. Spotkanie zakończyło się wynikiem 2:6, 6:7(5).

Pierwszy set nie zapowiadał wyrównanej rywalizacji. Faworyt bez problemu w 37 minut rozprawił się z niżej notowanym Drzewieckim. Drugi set był jednak pokazem tenisa zarówno ze strony Rosjanina, jak i Polaka. Set trwał 55 minut, nie doszło z nim do żadnego przełamania. 26-letni reprezentant Polski miał szanse na zdobycie gema przy serwisie Gakhova w 6 odsłonie seta. Niestety nie wykorzystał break pointa. W tie-breaku nieznacznie lepszy okazał się rywal Drzewieckiego.
Polak w dwóch setach uległ Rosjaninowi, jednak nie może z pewnością wstydzić się swojej postawy. Pozytywne aspekty pomogą w przyszłości osiągać Drzewieckiemu lepsze rezultaty.