Pekao Szczecin Open: Paweł Ciaś awansował do drugiej rundy

Aktualizacja: 19 sty 2023, 11:15
9 wrz 2019, 20:03

W spotkaniu pierwszej rundy Pekao Szczecin Open Paweł Ciaś dość niespodziewanie pokonał Niemca Petera Torebko 7:5, 3:6, 6:4 i awansował do kolejnej rundy.

Przed spotkaniem murowanym kandydatem do zwycięstwa był 31-letni reprezentant Niemiec sklasyfikowany na 314 miejscu w rankingu ATP. 25-letni Ciaś plasuje się aktualnie na 1519 miejscu, a w turnieju wystąpił dzięki dzikiej karcie.

Pierwszy set był bardzo wyrównany,a o zwycięstwie polskiego tenisisty zdecydował jedenasty gem w którym przełamał rywala, a następnie wykorzystał własne podanie i wyszedł na prowadzenie. W drugim secie podobnie jak w pierwszym miało miejsce jedno przełamanie jednak tym razem gema przy własnym serwisie stracił Ciaś, który nie potrafił odrobić straty i przegrał drugiego seta 6:3.

W decydującym o zwycięstwie w całym meczu trzecim secie to Gdańszczanin jako pierwszy wygrał gema przy serwisie rywala jednak w kolejnym stracił własne podanie. Decydujący dla losów całego spotkania okazał się dziesiąty gem w którym po raz drugi w trzecim secie Polak przełamał rywala i zwyciężył 6:4 i awansował do kolejnej rundy w której zmierzy się z Włochem Alessandro Giannessim.

Paweł Ciaś – Peter Torebko 7:5, 3:6, 6:4